Již tento čtvrtek proběhne v Praze diskuzní a workshopový večer na téma Respektující oddíl.

    Pořádá jej odbor Skauting pro všechny a pro nás v týmu je to bezesporu událost roku: do Skautského institutu bychom chtěli přivést všechny, kteří se zajímají o „skauting pro všechny“, inkluzi či respektující přístup a to buď přímo v oddílech, na kurzech, jinde v Junáku a nebo se jich toto téma prostě jen osobně dotýká a zajímá je.

    Respektující oddíl - diskuzní a workshopový večer (nejen) o inkluzi Budeme moc rádi, když se tohoto večera zúčastníš. Pozvali jsme specialisty na vzdělávání, na inkluzi, zástupce základní školy a představeny budou i zkušenosti z konkrétního oddílu. Právě s nimi a dalšími, kteří dorazí, bychom chtěli společně hledat odpověď na otázku “Co přispívá k tomu, aby skautský oddíl mohl být respektující?”
    Každý kdo přijde, bude mít možnost se zapojit a pomoct s hledáním cesty, jak přinášet více takového přístupu do skautingu.

    Přijď 14. dubna od 17.00 hodin do Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze a zjisti, kudy by se Junák mohl vydat a jak tomu můžeš pomoci ty sám!

    Pozvánku – letáček na akci si můžeš stáhnout zde, a v rozlišení pro tisk v pdf zde.

    A pokud tě zajímá respektující přístup ve skautingu a nemůžeš přijít, přidej se jinak!
    Tým SpV aktuálně nabízí několik možností jak rozvíjet inkluzivní prostředí v Junáku. Můžeš se zapojit do týmu a pomáhat ho udržovat v běhu, mít na starosti propagaci, koordinovat odborné poradenství nebo rozvoj v regionech. Jestli se necítíš na nic z toho, zapoj se ještě jinak: ozvi se nám, jak nás můžeš podpořit. Každá pomoc se totiž počítá!

    https://www.facebook.com/events/1708244159453787/

    #inkluze #integrace #socialnizaclenovani

    #inkluze #socialnizaclenovani

    Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.

    Autor