Jde o jedinečné loutkově pohybové představení, které vzniká z úcty k odkazu loutkářských guru české scény Markéty Kočvarové-Schartové a Josefa Krofty.

  Plakát zvoucí na rodinnou černou komeidii Usnula jsem, ale nespím (výřez)

  Je určeno především dětem, ale i jejich rodičům, a všichni společně v něm nahlédnou do říše mrtvých. Odehrává se na pohřbu, jenž není výhradně smutnou vzpomínkou, ale oslavou předcházejícího života.

  Ze zkoušky představení Premiéra se uskutečnila 6. září 2016 na Lodi Tajemství bratří Formanů. Reprízy se budou konat 21., 22., 28. 9. a 11. a 12. 10. od 18:00, taktéž na Lodi Tajemství.
  Příznivci divadla pod širým nebem se mohou těšit na reprízy na Letní scéně Vyšehrad v termínech 12., 13. a 23. 9. od 18:00.

  Ze zkoušky představení Jeden z nejvýraznějších ročníků KALD DAMU (absolventi z roku 2008) se po letech sešel, aby nejenom uctil památku všech mrtvých, ale především se lidsky a s humorem podíval na velké tabu naší společnosti. Jak říká sám režisér a scénárista v jedné osobě Jakub Folvarčný: „Naším cílem je ukázat lidem a zejména dětem, že smrt není jen smutná a srdcervoucí tragédie, nýbrž přirozená součást života, o níž naše společnost přestala smysluplně komunikovat. Toto tabu, které zkresluje pohled našich dětí na realitu v celé šíři, v ní bude mít místo tak dlouho, jak mu to my dovolíme.“

  Příběh vypráví o strašidelném a poetickém dobrodružství malé hrdinky, která usne na hrobě a podle mexické legendy se dostane do říše zemřelých. Představení vzniká v produkci Ústavu úžasu z.s. a Lodi Tajemství bratří Formanů za podpory Ministerstva kultury ČR A Státního fondu kultury ČR a nechalo se inspirovat filmem Kristýny Dufkové a společnosti Evolution Films „Usnula jsem“.


  Celý plakát ve formátu PDF si můžete prohlédnout ZDE


  #usnulajsemalenespim