Studentská soutěž Expedice Mars opět startuje!

| Autor: Dětská tisková agentura (DTA) - Michal Vyvlečka | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 7. 6. 2016 |

Kdo z nás si jako dítě nepřál být kosmonautem? Koho z nás nelákala tajemství a krása vesmíru? Většina se vzdala svého snu kvůli pocitu nedosažitelnosti.

Finalisté soutěže Expedice Mars 2015

Ale co když existuje možnost, jak zažít opravdový astronautický výcvik, projít se ve skafandru po belgickém Evropském kosmickém centru a otevřít si dveře do nového světa?

Jestliže stále nabýváte dojmu, že jde o něco, čeho se nemáte šanci zúčastnit, nezoufejte, a začtěte se pozorněji...

Registrovat se je možno do konce července, ale to je zároveň i termín pro splnění všech úkolů prvního kola, takže čím dřív se člověk registruje, tím má pak víc času na řešení úkolů :)

Pokud se pozorněji zajímáte o soutěže s astrofyzikální tematikou, nejspíše jste již na Expedici Mars narazili. Expedice je v první řadě obrovský zážitek na celý život. Ať už jste spíše přírodovědeckého, nebo humanitního zaměření, vždy se uplatíte, což mohou všichni předchozí účastníci bez zaváhání potvrdit. Možná to zní jako klišé, ale o nové přátele vážně není nouze. Jde totiž o mladé studenty, kteří se opravdu chtějí věnovat tomu, co dělají, chtějí být ve svých snahách úspěšní, a šlapou si svou vlastní cestičku. To ovšem za ochotné pomoci celého týmu.
Dále je EM neskutečnou příležitostí. Přece jen, kdo může veřejně s čistým svědomím prohlásit, že se stal na týden kosmonautem? Lidé se dozvědí o vašich schopnostech, máte větší šanci se realizovat a nakopne vás k další práci ve vašem vysněném oboru.

Jak Expedice Mars funguje?

Celý organizační tým EM se skládá z lidí, jež si celým procesem prošli. Provází nové zájemce všemi koly a snaží se je motivovat k co nejlepším výkonům a spolupráci v týmu.
Počáteční kola jsou zaměřena na individuální přístup. Účastník internetově prochází několika částmi, jako je například psychologický dotazník, nebo sestavení motivačního dopisu. Po úspěšném zdolání těchto úkonů se dostává ke stěžejnímu bodu – vypracování vlastního projektu. Jelikož palubní posádka kosmické lodi musí být kompletní po všech stranách, má zájemce možnost vybrat si odbornost, v níž se bude nadále pohybovat. Těmito obory jsou palubní architekt, astronom, dokumentarista, inženýr a lékař. Jejich úlohy a zadání jsou jasné, proto mohou s pílí pracovat na svých projektech.

Semifinále je něco, čeho se dočká jen hrstka – přesněji dvacet – všech zúčastněných projektového kola. Zde se na víkendovém pobytu otestuje fyzická a psychická odolnost mladého nadějného kosmonauta. Vyzkouší si práci v týmu na společném projektu, pozná své hranice a seznámí se s podobně talentovanými a šikovnými lidmi.
Deset vyvolených si dále prožije své zasloužené finále – astronautický výcvik v belgickém Transinne. Pět nejlepších poté čeká zasloužený pětidenní pobyt v simulátoru při cestě na Mars.

Chvíle pravdy… Co mám pro svou účast udělat?
Prvním krokem je pochopitelně registrace na webových stránkách www.expedicemars.eu Se souhlasem rodičů se můžete pustit do vyplňování formalit a pak hurá do práce!

A rada na závěr?
Jakožto bývalá účastnice vám na rovinu říkám: Jděte do toho po hlavě! Bez zaváhání. Nic podobného nesahá Expedici ani po kotníky! Zažijete takové chvíle, o kterých se vám ani nezdálo a rozhodně nebudete litovat.
Když nejde příležitost k vám, využijte příležitosti sami!
Protože… Expedice Mars je brána do nepoznaného.

www.expedicemars.eu

#expedicemars


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016060020-studentska-soutez-expedice-mars-opet-startuje.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku