Do premiéry celostátního projektu nyní zbývá stejně tolik času, kolik hlásá jeho název.

  72 hodin - projektový náramek (foto archiv ČRDM)

  Do akce, konané v Česku již popáté, se během tří dnů od 13. do 16. října chystá zatím zapojit 28.470 dobrovolníků. Z 55 % jde o nadšence z řad školního žactva, 45 % tvoří dobrovolníci z dětských a mládežnických spolků a dalších neformálních skupin. Své síly hodlají rozložit do více než 570 dílčích projektů.
  Pokud jde o míru zapojení jednotlivých regionů, tradičně vede Jihomoravský kraj (79 projektů), následují kraje Středočeský a Ústecký (oba mají po 64 projektech) a kraj Moravskoslezský jim už šlape na paty (58 projektů).

  Celorepubliková akce oficiálně začne zahajovacím projektem České rady dětí a mládeže (ČRDM) v Malé Šárce v Praze 6, a to ve čtvrtek 13. 10. od 10 hodin.
  „Tento rok jsme se rozhodli pro obnovu turistického altánu v částech Malé Šárky. Čeká nás oprava střechy, betonovaní, výměna zchátralých dřevěných částí objektu. Jsou to i práce odborné, proto nám s rekonstrukcí pomůžou i Lesy hlavního města Prahy,“ řekl místopředseda ČRDM Ondřej Šejtka.

  K pracantům v modrých tričkách s projektovými motivy se připojí i starosta MČ Praha 6 Ondřej Kolář.
  Ruku k dílu přiloží také dobrovolníci ze zahraniční, kteří na akci 72 hodin přijedou do České republiky z Maďarska a z Finska.


  72 hodin
  Projekt ČRDM „72 hodin“ jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají v termínu od 13. do 16. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či okolí.

  Co je cílem projektu?
  Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

  Kdo a jak se může zapojit?
  Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!


  #72hodin

  #72hodin

  72 hodinwww.72hodin.cz
  Projekt ČRDM „72 hodin“Projekt ČRDM „72 hodin“ Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Každoročně se do projektu zapojuje několik desítek tisíc dobrovolníků ve stovkách projektů. Projekt 72 hodin probíhá tradičně kolem poloviny října. Sleduj www.72hodin.cz, nebo na Facebook www.facebook.com/72hodin.cz.